3 gün sonra aramaya son verilecek

3 gün sonra aramaya son verilecek

Seri katil Nikos Metaksas’ın kurbanından, 29 yaşındaki Maricar Valdez Arguiola ile 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalliuca’nın cesetlerinin bulunması konusunda ümitler tükeniyor

17 Mayıs 2019 - 15:19

Güney Kıbrıs’ı sarsan seri cinayet olayında kurbanların naaşlarına ulaşma umutları gün geçtikçe tükeniyor.

Politis ve diğer gazeteler, Kıbrıslı Rum Nikos Metaksas’ın yedi kurbanından ikisinin, 29 yaşındaki Maricar Valdez Arguiola ile 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalliuca’nın naaşlarının “Kırmızı Göl” ve “Mimi Gölü’nde” aranması çalışmalarının yine sonuçsuz kaldığını yazdılar.

Gazete, her iki gölün dibinde gerçekleştirilmekte olan çalışmaların birkaç gün daha sürmesinin beklendiğini ve bir sonuca ulaşılamaması durumunda aramaların sonlandırılmasının gündeme gelmesinin büyük olasılık olduğunu yazdı.

Önceki gün Kırımızı Göl’de bulunan üçüncü çimento bloğunun kurbanların içerisine kondukları valizlerden biriyle ilişkisi olduğuna kesin gözüyle bakıldığını ancak bloklar gölün dibine oturmuşken valizlerin gölde sürüklendiğini vurgulayan gazete, Metaksas’ın ise başka kurbanı olmadığı yönünde ısrarlarını sürdürdüğünü aktardı.

Rum Polis Müdürü Kipros Milailidis ise dün yaptığı açıklamada, Metaksas’ın sosyal medya üzerinde temasa geçtiği toplam 30 yabancı uyruklu kadından herhangi birinin kayıp olmadığının tespit edildiğini söyledi.

Mihailidis ayrıca, kayıp başvurularında polisin telefon kayıtlarına ulaşabilmesine imkan sağlayacak yasal düzenlemelerin de yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazimağusa'da Alkollü şahıslar restoranda kavga çıkardı
Gazimağusa'da Alkollü şahıslar restoranda kavga...
"BM Barış Gücü'nün adada kalması zaruri"