Alqarout, Tutuklu yargılanacak

Alqarout, Tutuklu yargılanacak

13 Mart 2019 - 08:28 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 09:49

Dipkarpaz’da kardeşini uyuşturucuya alıştırdığı gerekçesiyle Davut Zengin’den intikam almak için evinin önüne 130 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile 38 adet G3 mermisi bırakan ardından ise Narkotik ekiplerine ihbar eden ancak kazdığı kuyuya kendisi düşen zanlı Marwant T.S Alqarout hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali”, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde ithali”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Sahtelenmiş resmi belgeyi tedavüle sürme” ve “Sahte kayıt temin etme” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Alqarout, davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Meselenin tahkikat memuru Hasan Selvili, 23 Şubat 2019 tarihinde zanlı Marwant T.S Alqarout’dan alınan bilgide Dipkarpaz’da Davut Zengin’in evinin önünde kanunsuz uyuşturucu madde ve kanunsuz patlayıcı madde olduğunun öğrenildiğini anımsattı. Zanlının ihbarı üzerine 24 Şubat 2019 tarihinde Davut Zengin’in evinde arama yapıldığını belirten Selvili, yapılan aramada, zanlının daha önce polise göstermiş olduğu konu evin önündeki direk altında bulunan çiçek ekili saksı içerisinde Davut Zengin adına düzenlenmiş ve üzerinde Zengin’in fotoğrafı bulunan Almanya oturum belgesi, 38 adet G3 mermisi ve 130 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Selvili, Davut Zengin ve ailesinin, uyuşturucu maddelerin, mermilerin ve oturum belgesinin bulunduğu söz konusu saksının kendilerine ait olmadığını beyan etmesi ve zanlının çelişkili beyanlarda bulunması üzerine zanlının tasarrufunda bulunan cep telefonunda inceleme yapıldığını ve konu saksının fotoğrafının bulunduğunu açıkladı. Selvili, akabinde zanlıdan yapılan soruşturmada konu saksı ve içerisindeki uyuşturucu maddeler ile patlayıcı maddeleri güneyden ithal ederek Davut Zengin’in evi önüne bıraktığını beyan ettiğini açıkladı. Zanlı aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Selvili, zanlının davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel, zanlı Marwant T.S Alqarout’un davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”