Arabaya 10 bin 500 TL'lik zarar verdiler

Arabaya 10 bin 500 TL'lik zarar verdiler

2 grup arasında çıkan kavga da LJ 304 plakalı aracı demir joblarla 10 bin 500 TL’lik hasara uğratan zanlı Veli Yıldırım ile Serhat Yıldırım yeniden mahkemeye çıkarıldı

25 Nisan 2019 - 10:30

Mağusa’da Cumartesi akşamı 2 grup arasında “Niye bakıyorsun?” meselesinden dolayı çıkan kavgada LJ 304 plakalı aracı demir joblarla 10 bin 500 TL’lik hasara uğratan zanlı Veli Yıldırım ile Serhat Yıldırım hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Kasti hasar” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Veli Yıldırım ile Serhat Yıldırım tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı. Cumartesi akşamı yaşanan olayın  ardından kavgaya karışan Furkan Güven, Burak Göktürk Erdem, Alperen Özcan, Ahmet Oezov, Azamad Oezov ve Jemşit Esedov ise haklarında “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından dolayı dava okunarak serbest bırakıldı.

Meselenin tahkikat memuru Gökhan Kol, 20 Nisan 2019 tarihinde umumi bir yer olan Gülseren yolu üzerinde faaliyet gösteren bir pide fırını önünde Furkan Güven, Burak Göktürk Erdem ve Alperen Özcan’ın bir taraf olup kendilerine baktıkları gerekçesiyle diğer taraf olan  Ahmet Oezov, Azamad Oezov, Jemşit Esedov, zanlı Serhat Yıldırım ve  Veli Yıldırım’ın bir taraf olup birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine tasarruflarında bulundurdukları demir jop, profil demir ve muhtelif materyallerle vurarak bir kavgada yer aldıklarını açıkladı. Kol, mesele ile bağlantılı olarak zanlı Veli Yıldırım ile Serhat Yıldırım’ın kendileri ile kavga ettikleri gerekçesiyle olay yerinde bulunan  Erdem’e ait LJ 304 plakalı araca tasarruflarında bulundurdukları demir jop ve demir profiller ile kasten ve kanunsuz olarak vurup 10 bin 500 TL’lik kasti hasara uğrattıklarını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Kol, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Veli Yıldırım ile Serhat Yıldırım’ın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarının men edilmesine, 3’er bin TL nakdi teminat ödemelerine ve 1’er KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Av Tüfeğiyle intihar etti
Av Tüfeğiyle intihar etti
Girne'de denize düşen bir kişi kurtarılamadı
Girne'de denize düşen bir kişi kurtarılamadı