Ataoğlu: Güney bizden çok rahatsız...

Ataoğlu: Güney bizden çok rahatsız...

Rumlar KKTC turizmine engel olmaya çalışıyor,

12 Şubat 2019 - 17:53

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ataoğlu, uçak bilet fiyatlatları ile ilgili Türk Hava yollarına yaptıkları  girişim sonucunda Bilet fiyatlarında düşüş beklediklerini fakat fiyatlarda beklenen indirimin gerçekleşmediğini söyledi.  Bu girişimin ardından alternatif olarak Girne-Alanya gemi seferlerini başlattıklarını fakat seferlerin beklenen ilgiyi görmediğini belirten Ataoğlu, bilet fiyatlarını ucuzlatmak adına istedikleri sonucu almak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Ataoğlu, Anadolu Jet’in bir uçağını Nisan ayının başında Adana’dan Antalya'dan G.Antep'ten seferlerinin başlatmak üzere THY  ile görüşmelerinin sonlandığını söyledi.  Bu uçuşların  başlaması ile  bilet fiyatlarına yansıyacak ücretin 300-400 lira civarında olacağını söyleyen Ataoğlu, Nisan ayından itibaren bilet fiyatlarında düşüş yaşanacak" dedi.

"Rumlar katıldığımız etkinlikleri, Road Showları gerçekleştirmeye çalıştığımız zaman bize engel olmaya çalışıyorlar. Geçen yıl İngiltere'deki turizm paydaşlarımızla tanıtım atağına geçtik. Bu atak sonrasında aldığımız olumlu geri dönüşler yüzde 30 civarında. Bu yıl İngiltere’de otobüslerde metrolarda Kuzey Kıbrıs ile ilgili ikinci atağa geçtik. Bunlar tabii Rumları rahatsız etti. İmza toplamaya başladılar. İngiltere'ye şikayet ettiler. Bizim önümüze geçemeyecekler. Reklamlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Biz Rumların rahatsızlığına aldırış etmiyoruz, etmeyeceğiz" diye konuşan Ataoğlu şunları kaydetti:

"Rumların bu rahatsızlığını anlayabiliyorum. Düşünün 25 bin yatağımız var. Rumda 102 bin yatak var. Direk uçuşlarda hiç bir sorunları yok. Bizde direk uçuş yok. Bütün bunlara rağmen bize gelen turist sayısı 1.2 milyon Güney’de ise 3.2 ise bu rahatsızlıklarını anlayabiliyorum. Biz aynı şartlarda olsak onların 3-4 katı turist getirebiliriz"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zaroğlu olayı büyüyor: 'Sahte beyan' iddialarına soruşturma
Zaroğlu olayı büyüyor: 'Sahte beyan' iddialarına soruşturma
Lefkoşa'da zincirleme kaza
Lefkoşa'da zincirleme kaza