Brexit gündemde

Brexit gündemde

İngiltere Başbakanı Theresa May'in İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn’in desteğini kazanmak için AB ile Brexit görüşmelerini tekrar başlatacağı belirtildi

14 Mayıs 2019 - 11:40

İngiltere Başbakanı Theresa May muhalefetteki İşçi Partisi ile görüşmeleri canlandırmak ve Birleşik Krallığı Avrupa Birliği’nden çıkarmak amacıyla Brexit müzakelerini sürdürmek konusunda umut verici görünüyor. Başbakanlık ofisinden Pazar günü yapılan açıklamaya göre hükümetin AB ile gelecekteki ilişkileri belirleyecek anlaşmanın taslağının nasıl yazılabileceği konusunda yeni yöntemler arandığı belirtildi. Avrupa Birliği ise gelecekteki bağları içeren ve bağlayıcı olmayan politik deklerasyonda değişiklik yapılabileceğini belirtti fakat tartışmalı İrlanda sınırı konusunu içeren ayrılık anlaşmasının tamamen yeniden açılmasını reddetti. İngiltere hükümeti bu kısmın tekrar müzakere edilmesini talep etmeyecek.

Başbakan Theresa May’in İngiltere’yi AB’den çıkarma konusundaki başarısızlığından dolayı üzerindeki baskı artmaya devam ederken git gide büyüyen bir çoğunluk May’e istifa çağrılarını sürdürüyor. Bir çok milletvekili May’in Brüksel ile yaptığı anlaşmanın üç kez üst üste Parlamento’dan veto edilmesi üzerine muhalefet lideri Corbyn’den yardım istemesine olumlu gözle bakmıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazimağusa'da Alkollü şahıslar restoranda kavga çıkardı
Gazimağusa'da Alkollü şahıslar restoranda kavga...
"BM Barış Gücü'nün adada kalması zaruri"