Daş 8 gün daha tutuklu kalacak

Daş 8 gün daha tutuklu kalacak

13 Mart 2019 - 08:32 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 09:49

Bafra Turizm Bölgesi’nde yapımı devam eden otel inşaatından yaklaşık 3 ton ağırlığında olan temel bağlantı demirlerini keserek sirkat eden zanlı Mesut Çetin Daş hakkındaki soruşturma devam ediyor. “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Daş’ın tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Meselenin tahkikat memuru, zanlı Mesut Çetin Daş’ın 8-9 Şubat 2019 tarihleri arasında Bafra’da yapımı devam bir otel inşaatından yaklaşık 3 ton ağırlığında temel bağlantı demirlerini demir kesme makinesi ile keserek kasti hasara uğrattıktan sonra kullanımındaki araca yükleyerek sirkat ettiğini açıkladı. Zanlı Daş’ın sirkat ettiği konu demirleri Lefkoşa’ya götürürken trafik ekipleri tarafından tespit edildiğini belirten tahkikat memuru, zanlının tutuklandığını açıkladı. Tahkikat memuru, yürütülen tahkikat kapsamında zanlının daha önce de bir hurdacıya inşaat demirleri sattığının tespit edildiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiği ifade eden tahkikat memuru, zanlının 8 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel, zanlı Mesut Çetin Daş’ın tahkikat maksatları bakımından 8 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zaroğlu olayı büyüyor: 'Sahte beyan' iddialarına soruşturma
Zaroğlu olayı büyüyor: 'Sahte beyan' iddialarına soruşturma
Lefkoşa'da zincirleme kaza
Lefkoşa'da zincirleme kaza