Denktaş: Beni eleştirin, KKTC'ye saygı duyun

Denktaş: Beni eleştirin, KKTC'ye saygı duyun

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, BRT'de Basın Odası programında soruları yanıtladı...

29 Kasım 2018 - 22:44 - Güncelleme: 30 Kasım 2018 - 08:08

Maliye Bakanı Serdar Denktaş BRT’de yayınlanan Basın Odası programına konuk oldu. Denktaş, basının kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini, eleştiri üslubunu değiştirmesi gerektiğini kaydetti. Denktaş “Ben siyasetçiyim, tabi ki beni eleştirin ama devletin parası ile uyduya yayın yaptığınız devletten aldığınız katkıyla yapılan programdan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hakaret edemezsiniz” dedi. Denktaş basın içerinde bazı programcıların Güney Kıbrıs’ı övdüğünü ancak KKTC’yi yerden yere vurduğunu söyledi. Denktaş bir tane KKTC kurulduğunu ve ona sahip çıkılması gerektiğini savundu.

 

Denktaş: O zaman yargı gelsin maliyeyi yönetsin

Maliye Bakanı Serdar Denktaş BRT’de yayınlanan Basın Odası programına konuk oldu. Denktaş, Kanun Hükmünde Kararname ile ödenmeyeceği açıklanan, Ekim- Kasım- Aralık Hayat Pahalılığı kararının bir gereklilik olduğunu söyledi. Denktaş, bu kararı alarak, kendi ayakları üzerinde duran bir kamu maliyesi için adım atıldığını söyledi.

Bunun kalkınma ve refah İçin atılan bir adım olduğunun altını çizen Denktaş, “Sendikalar kararı yargıya götürdü, yargı ödenmesini isterse ne yapacaksınız?” Sorusuna, “Bir olumsuz karar beklemiyorum. Ama öde derse yargı, nasıl ödeyeceğimizi de söylemeli. Gelip maliyeye oturunca, kendi maaşlarını da ödeyemeyeceklerini görünce beni anlayacaklar” dedi.

 

Denktaş: Parti başkanlığına adayım

Maliye Bakanı ve Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş BRT’de yayınlanan Basın Odası programına konuk oldu. Serdar Denktaş, dün akşam yapılan parti meclisi toplantısında genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. “2020 Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday mısınız?” Sorusuna şu yanıtı verdi: Önce 2018 ve 2019’u başarılı bir maliye bakanı olarak tamamlama hedefindeyim.  Bunu başarırsam, halkımın önüne daha güçlü çıkabileceğim.  Ancak, parti içindeki eğilim, 2020’de aday olmam yönündedir.  Önceliğim, halkımızı sağsalim bu mali krizden çıkarmak. Hükümetin bu sürede bozulacağını öngörmedim. Devam edecek. Sayın Tatar kendisini Başbakan görebilir ama buna ihtimal vermiyorum.

 

Denktaş: Erdoğan kırılmışsa, haklıdır

Maliye Bakanı Serdar Denktaş BRT’de yayınlanan Basın Odası programına konuk oldu. Serdar Denktaş, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıs Türk basınında yer alan, siyasetçiler tarafından söylenen sözlere kırılmış olabileceğini belirterek, “yerden göğe haklı” dedi. Denktaş, buna rağmen Erdoğan’ın Kıbrıs Türk’ünün bütününe ve KKTC’ye küsmüş olduğunun düşünmediğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”