Denktaş, TÜRKAP kurucu ve yönetimi ile bir araya geldi

Denktaş, TÜRKAP kurucu ve yönetimi ile bir araya geldi

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, KKTC’nde bulunan Türk Dünyası Kadın Platformu (TÜRKAP) kurucu ve yönetimi ile bir araya geldi.

11 Ekim 2018 - 16:02 - Güncelleme: 11 Ekim 2018 - 21:24

Bugün bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, Türk Dünyası Kadın Platformu heyetine DP Genel Sekreteri Afet Özcafer de eşlik etti. Ziyarette, platform kurucuları İlhama Novruzova ve Zaid Nahmatov, KKTC’nde bulunmaktan duyduklarını memnuniyeti dile getirdi.

Konuklar, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ı da rahmetle anarken, Türk Dünyası için önemi yâd edildi anılar dile getirildi.

escort antalya

Türk Dünyası Kadın Platformu kurucuları İlhama Novruzova ve Zaid Nahmatov sivil toplum örgütü olarak vizyonlarını Maliye Bakanı Denktaş ile paylaştı.

5 Eylül’de İstanbul’da ‘Türk Dünyası Kadın Platformu’nu oluşturduklarına dikkati çeken konuk heyet, platformda KKTC ve Azerbaycan’ın da olduğu Türk dünyasına ait altı ülkenin katılımcılarının yer aldığını söyledi. Ve ilk resmi ziyaretlerini KKTC’ne gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türk Kadının tarihsel önemine vurgu yapan Türk Dünyası Kadın Platformu kurucuları, bu gücü dünyaya bir kez daha kanıtladıklarını belirterek; “biz ne feminist bir grup, ne de siyasal bir kurumuz. Amacımız sosyal haklar ve Kadın Erkek eşitliği üzerine” diye konuştu.

Avrupa kadınlarının birleştiğini ancak Türk Dünyası kadınlarını birleştiren bir oluşumu yeni hayata geçirdiklerine işaret edilen ziyarette, “Türk Kadını hem siyaset, hem de kültür ve sanat sahnesinde kendini kanıtlamıştır” denildi.

DENKTAŞ:

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, heyeti KKTC’nde görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek, Türki Cumhuriyetler arasında karşılıklı ilişkilerin memnuniyetle karşılandığını dile getirdi. Bu ilişkilerin birbirimizi daha iyi anlamanın en önemli yolu olduğunu belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşılar hakkında doğru bilinen 5 yanlış
Aşılar hakkında doğru bilinen 5 yanlış
TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan 'bütçe' daveti!
TBMM Başkanı Binali Yıldırım'dan 'bütçe' daveti!