İhracatçılar, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Organizasyonu ile Dubai...

İhracatçılar, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Organizasyonu ile Dubai Gulfood 2019 Fuarı'nda

Ülkemizde üretilen gıda ürünlerinin ihracatını artırma hedefiyle 12 firma Kıbrıs Türk Sanayi Odası organizasyonuyla Dubai Gulfood Gıda Fuarı’na katılım gerçekleştiriyor.

18 Şubat 2019 - 14:39

Dünya’nın en büyük 3. Orta Doğu bölgesinin en büyük gıda fuarı kabul edilen bu fuara, ülkemiz gıda ürünleri ihracatçıları Kıbrıs Türk Sanayi Odası organizasyonu ile 13. kez katılım gerçekleştiriyor.

Küresel gıda sektörünün en yeni ve en iyi ürünlerinin tedarik zincirleriyle söz konusu fuar, 17 – 21 Şubat 2019 tarihlerinde Dubai Düya Ticaret Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. Kuzey Kıbrıs standında ziyaretçilere ülkemiz ürünleri; Hellim, taze kaşar, delikli peynir, labne, yoğurt, mozarella, eritme peynir, dondurma çeşitleri, tahin, tahin helvası çeşitleri, Türk kahvesi, espresso, filtre kahve, milföylü unlu mamüller, kruvasan çeşitleri, pizza tost,turşu, macun, reçel çeşitleri ile tavuk ve yumurta ürünleri fuarı 100 bin üzerinde iş insanının beğenisine sunulacak. Fuara, 193 ülkeden 5000 üzerinden katılımcı iştirak ediyor.

Ülkemiz firmalarının fuara katılımı 120 m2’lik “North Cyprus” Standı bünyesinde, Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından gerçekleştirildiği organizasyonun,koordinatörlüğünü Oda Dış Ekonomik İlişkiler Sorumlusu Çağlar Türk ve İhracat Geliştirme Personeli Yeliz Osman Cin’ gerçekleştiriyor.

 

Fuara katılan 12 firmanın isimleri ise şöyle:

“Akgöl Süt Ürünleri Sanayi, Altındemir İthalat ve İhracat Ltd. Şti. (Defne Helva), Old Jhon Trading Ltd. (Girne Con Kahve), Gülgün Süt Ürünleri Ltd., Helvasan Ltd, Koop Süt Ltd., Mardo (Mar-şıl) Dondurma Ltd., Onan Frozen Foods Ltd., Mustafa Başlar Süt Endüstri Ltd., Arsal Gıda Sanayi Ltd., Kırnı Piliçleri (Mustafa Hacı Ali Ltd) ve Arden Gıda Ltd”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş yazdı:
Denktaş yazdı: "Suçlamalar 'Birikim'e uğrayınca"
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel taciz iddiası
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel...