İş adamına 5 el ateş etmişti

İş adamına 5 el ateş etmişti

Kıbrıslı Rum, polisi tarafından aranan Iosif Iosif Mağusa’da tespit edilerek tutuklandı

11 Ocak 2019 - 10:35 - Güncelleme: 11 Ocak 2019 - 11:45

Güney Kıbrıs’ta bir iş adımı öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle Kıbrıslı Rum Polisi tarafından aranan 40 yaşındaki Iosif Iosif (Sifis) önceki gün Mağusa’da kiraladığı bir apartman dairesinde tespit edilerek tutuklandı. Iosif Iosif’in Gülseren bölgesinde kiralayarak kaldığı evde polis tarafından yapılan aramada ise 2 adet 9 mm çapında tabanca, 2 adet şarjör ve toplam 100 adet 9 mm çapında canlı merminin yanı sıra sahte olduğundan şüphelenilen Kıbrıs Cumhuriyeti kimliği bulundu.

Mağusa’da kiraladığı evde 2 adet tabanca ve 100 adet canlı mermi ile yakalanan zanlı Iosif Iosif, dün sabah yoğun güvenlik önlemleri altında Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” ve “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlamalarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Iosif aleyhine 1 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Meselenin tahkikat memuru, 9 Ocak 2019 tarihinde Bilgi Değişim Ofisinden, Güney Kıbrıs’ta “Katle teşebbüs”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma” ve “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak aranmakta olan Güney Kıbrıs vatandaşı Iosif Iosif’in KKTC’de olduğuna dair  bilgi alındığını belirtti. Ayni gün yapılan araştırmada zanlı Iosif Iosif’in Mağusa Gülseren bölgesinde ikamet ettiğinin tespit edildiğini belirten tahkikat memuru, zanlının evinde arama yapıldığını söyledi. Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Iosif Iosif’in tahkikat maksatları bakımından 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Elde edilen bilgilere göre zanlı Iosif Iosif, 26 Kasım 2018 tarihinde Güney Lefkoşa’da, 26 yaşındaki bir Kıbrıslı Rum, 37 yaşındaki Filistinli bir kişi ve 37 yaşındaki Slovakya vatandaşı Miroslav Balazovjech isimli kişilerle birlikte, iş adamı Nicos Rodotheou’yu öldürmeye teşebbüs etmişti.  Zanlı Iosif Iosif ile beraberindeki 3 kişi 26 Kasım 2018 tarihinde iş adamı Rodotheou’nun aracına 5 el ateş ederek motosiklet ile olay yerinden kaçmıştı. 26 yaşındaki Kıbrıslı Rum ile 37 yaşındaki Filistinli zanlı olayın ardından tutuklanmış, Slovakya vatandaşı olan ve Rudolf Dydi ismini kullandığından şüphelenilen Miroslav Balazovjech ile zanlı Iosif Iosif Kıbrıslı Rum Polisi tarafından aranıyordu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş yazdı:
Denktaş yazdı: "Suçlamalar 'Birikim'e uğrayınca"
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel taciz iddiası
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel...