İşte Bertan Zaroğlu olayının perde arkası

İşte Bertan Zaroğlu olayının perde arkası

15 Nisan 2019 - 18:11 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 00:07

Yeniden Doğuş Partisi Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun sosyal medya üzerinden “aracıma el konuldu” şeklinde canlı video yayınlaması gündeme bomba gibi düştü. Kısa süre sonra ise polisin aracın anahtarlarını Zaroğlu’na iade etmesi ile herkes olayın perde gerisini merak eder oldu. İşin perde gerisi ise kısa süre sonra gün yüzüne çıktı.

Lefkoşa Mezarlığı yakınlarında rutin evrak kontrolü yapan polis ekipleri ZMB 421 plakalı kiralık bir aracı durdurdu. Kiralık aracın Bertan Zaroğlu adına kiralandığı ancak aracı sürenin Onur Tandoğan olduğu ortaya çıktı. Tandoğan polise evrak yerine sadece ehliyetini verdi. Polis ekipleri Onur Tandoğan’ın sürdüğü ZMB 421 plakalı araca “kaza halinde sigorta kapsamı dışında olduğu ve aracı sürme hakkı bulunmadığı” gerekçesi ile el koydu.

 

Tandoğan, telefona sarıldı Zaroğlu müdahil oldu

Onur Tandoğan ve polis arasında geçen kısa konuşmanın ardından Tandoğan, YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nu aradı. Zaroğlu, kısa süre sonra olay yerine gitti ve polise “aracın kendisine ait olduğunu ve el konulamayacağını” söyledi. İddialara göre Zaroğlu polise “dünyanın kaç bucak olduğunu göstereceği” tehdidinde bulundu.

 

Tandoğan’a ceza kesildi

Kısa süre sonra milletvekili Bertan Zaroğlu polise aracın kendi adına kayıtlı olduğu ve evrakları getireceğini söyledi. Olay yerine giden farklı bir araç evrakları getirdi. Polis aracın anahtarını Zaroğlu’na teslim etti ancak ZMB 421 plakalı aracı sürme hakkı olmayan Onur Tandoğan’a ceza kesti.

 

Polis Basın Subaylığı açıklama yaptı

Lefkoşa’da bugün YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun sosyal medyadan aracına polis tarafından el konulmasıyla ilgili yaptığı yayınla ilgili olaral BRT muhabirinin sorusu üzerine Polis Basın Subaylığı tarafından açıklama geldi. Polis yaptığı açıklamada, aracı olay anında Zaroğlu’nun kullanmadığını, aracı kullan şahsın, aracın kimin adına kiralandığına dair polise herhangi bir belge ibraz edemediğinden dolayı trafıkten men edildiğini belirttti.

Polis Basın Subayı’nın BRT muhabirinin sorusu üzerine yaptığı açıklama şöyle;

“Bugün Yakın Doğu Bulvarı üzerinde trafik ekipleri genel trafik kontrolü yaptığı sırada, bahse konu aracı kontrol etmek için durdurdu.  

Sözkonusu kiralık aracı kullanan şahıs, aracın kimin adına kiralandığıyla ilgili herhangi bir belge ibraz edememesi üzerine, polis aracı trafikten men etti. İlgili kiralık araç şirketiyle temasa geçilerek aracın kimin adına kiralandığı yönünde bilgi ve belge istendi. Bu süre zarfında Sayın Milletvekili Bertan Zaroğlu, olay yerine geldi. Daha sonra aracın YDP Milletvekili Zaroğlu adına kiralandığının tesbit edilmesi üzerine araç Sayın Vekile teslim edildi.

Polislerin kontrol yaptığı sırada aracı kullanan sürücü ise, sözleşmede adı olmaması üzerine “Üçüncü şahıs sigorta kapsamı dışında motorlu araç kullanma” sundan rapor edilmiştir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlar Kurulu'nun 6 saatlik toplantısı tamamlandı
Bakanlar Kurulu'nun 6 saatlik toplantısı tamamlandı
Gazimağusa ve Girne'de 'Turizm Şöleni' düzenleniyor
Gazimağusa ve Girne'de 'Turizm Şöleni' düzenleniyor