İtalya boru hattını istemiyor

İtalya boru hattını istemiyor

10 Mayıs 2019 - 20:56

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte’nin açıklamalarına yer verdi. Conte’un, doğal gazı Doğu Akdeniz’den Avrupa’ya taşımak için yapılması planlanan EastMed boru hattının son bölümü “Poseidon” boru hattının inşasına dair “ülkem, hattın topraklarına inşa edilmesine hazır değil” açıklamasından sonra EastMed projesinin yeniden gözden geçirilmesi gerekeceğine dikkat çekildi.

Haberde, “Poseidon”un, Azerbaycan gazını Balkanlar üzerinden Avrupa’ya taşıyan TAP (Trans Adriatic Pipeline) boru hattına bağlanabilecek bir hat olacağını hatırlattı.

Gazete, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Ulusal Birlik Partisi Başkanı Ersin Tatar’ın Rum Yönetimi’ne yönelik eleştiri açıklamalarını Kıbrıs Türk basınından alıntılayarak “Bizi İstila ve Yağmalama İle Suçluyorlar… Özersay ve Tatar’tan Kıbrıs Cumhuriyeti’ne Saldırı” başlığıyla okurlarına aktardı.Haravgi ise “Özersay ve Tatar, Kıbrıslı Türklerin Haklarının Gasp Edildiğinden Söz Ediyor… ‘Kıbrıslı Rumların Fatih’in Personelini Tutuklama Hareketlerinin Hiçbir Değeri Yok”  başlığıyla aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne hava saldırısı: 6 ölü
İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne hava saldırısı: 6...
Trump'ı toplantıdan kaldırtan iddia! Çıldırdı...
Trump'ı toplantıdan kaldırtan iddia! Çıldırdı...