Kaşıkçı’nın cesedinin yeri neredeyse bulunmak üzere! Ekipler...

Kaşıkçı'nın cesedinin yeri neredeyse bulunmak üzere! Ekipler Yalova ve Belgrad Ormanı'nı tarıyor

Üst düzey bir Türk yetkiliden bilgi alan uluslararası haber ajansı, polis ekiplerinin Kaşıkçı'nın cesedini çok süre geçmeden bulma ihtimalinin yüksek olduğunu dünyaya duyurdu.

20 Ekim 2018 - 15:55 - Güncelleme: 20 Ekim 2018 - 22:31

Ekipler Yalova ve Belgrad Ormanı'nda arama yapıyor. Reuters'ın haberinden dakikalar önce resmi açıklama yapan Suudi Arabistan, bir şüphelinin Cemal Kaşıkçı ile 'görüşmek' için İstanbul'a gittiğini belirtti, cinayetin akabinde şüphelilerin olayı kapatarak örtbas etmeye çalıştığını aktardı.

Reuters haber ajansı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ulaşılmak üzere olduğunu dünyaya duyurdu.

Uluslararası ajansa bilgi veren üst düzey bir Türk yetkili, polis ekiplerinin cesedin nereye gömüldüğünü çok süre geçmeden bulma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Ekipler Yalovave Belgrad Ormanı'nda arama yapıyor, Belgrad Ormanı'ndaki güvenlik kamerası kayıtları inceleniyor.

Aynı Türk yetkili, "Gazeteci Kaşıkçı'nın DNA örnekleri Türkiye'de temin edildi, Suudi Arabistan'dan istenmedi" dedi.

SUUDİ ARABİSTAN'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Reuters haberinden dakikalar önce Suudi Arabistan'dan resmi yazılı açıklama geldi. Riyad yönetimi, bir şüphelinin İstanbul'a gittiğinin belirlendiğini aktarıyor. 

Suudi Arabistan'a göre, söz konusu şüpheli Cemal Kaşıkçı ile görüşmek üzere İstanbul'a uçtu, başkonsoloslukta gazeteciyi bekledi.

Çıkan kavganın ardından Kaşıkçı'nın öldüğünü yineleyen yazılı açıklamada, "Bu olayın akabinde şüpheliler olayı kapatarak örtbas etmeye çalışmıştır" denildi.

Suudi Arabistan, devlet televizyonundan Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında öldüğünü duyurmuş ve cinayeti kabul etmişti.

buca bayan escort

ABD'de yaşayan Cemal Kaşıkçı, Türk nişanlısı Hatice Cengiz'le evlenmek için gerekli belgeleri almak üzere 2 Ekim'de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girmiş ve bir daha kendisinden haber alınamamıştı.

Olay bir gün sonra dünya gündeminde ilk sıraya taşındı. Uluslararası kanallar, günlerdir İstanbul'dan canlı yayınlarla gelişmeleri dünyaya aktarıyor.

Onyıllar boyunca Suudi Arabistan'da gazetecilik yapan Kaşıkçı, dönem dönem iktidarla ters düşmüştü. Son olarak 2017'de ülkesini terk eden ve iktidar tarafından Müslüman Kardeşler ile ilişkili olmakla suçlanan Kaşıkçı ABD'ye yerleşmiş ve Washington Post gazetesinde köşe yazmaya başlamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cinayet zanlısına avukat atandı
Cinayet zanlısına avukat atandı
Arabaya 10 bin 500 TL'lik zarar verdiler
Arabaya 10 bin 500 TL'lik zarar verdiler