Maliye Bakanlığı’nda önemli toplantı

Maliye Bakanlığı'nda önemli toplantı

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, KKTC Seracılar Birliği ve Gazimağusa Sera Üretim ve Pazarlama Kooperatifi ile toplantı gerçekleştirdi.

10 Ekim 2018 - 14:59 - Güncelleme: 11 Ekim 2018 - 00:45

Toplantıda Maliye Bakanı Denktaş’a, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Tarım Dairesi Müdürü Kuntay Vurana eşlik etti.

Bugün öğle saatlerinde Maliye Bakanlığında gerçekleşen toplantıda, seracıların sorun ve beklentileri, hal yasası, toptancı sorunu ile çalışmaları devam eden sözleşmeli tarım projesi ele alındı.

KKTC Seracılar Birliği Başkanı Mahmut Doğan ile Gazimağusa Sera Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Hasan Deniz, dövizdeki dalgalanmanın maliyetlere yansımasında yaşanan sıkıntıları dile getirirken, “pahalı üretip, ucuz satıyoruz” diye sitemde bulundu ve üretimden kopmamak adına direndiklerine işaret etti.

Seracılar ayrıca, ‘Hal Yasası’ ve toplantılar konusunu da masaya yatırdı. Sorunlarının aşılması noktasında ciddi destek talep ettiklerini iletti.

DENKTAŞ:

Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise bu toplantıyı gerçekleştirme amaçlarının sorunları tespit edip, karşılıklı fikirlerle sonuca ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı ile birlikte varılan mutabakata göre bu yıl seracılığa ayrı bir önem vereceklerine işaret eden Denktaş, teşviklerin bu yıl çok daha farklı olacağını, sektörü ayağa kaldırmak için adım adım ilerleyeceklerini belirterek, çalışmalarının başladığı müjdesini verdi.

 

ankara jigolo

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cinayet zanlısına avukat atandı
Cinayet zanlısına avukat atandı
Arabaya 10 bin 500 TL'lik zarar verdiler
Arabaya 10 bin 500 TL'lik zarar verdiler