Müge Denktaş: Kadınlarını geride bırakan toplum geride kalmaya...

Müge Denktaş: Kadınlarını geride bırakan toplum geride kalmaya mahkumdur

DP’li kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Günü kapsamında Lefke’de kahvaltıda bir araya geldi

09 Mart 2019 - 13:36 - Güncelleme: 09 Mart 2019 - 13:43

Demokrat Parti (DP) Lefke İlçesi Kadın Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle bir etkinlik düzenledi. Partili kadınlar, DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın eşi Müge Denktaş ve DP Genel Sekreteri Afet Özcafer ile Argonya isimli mekanda kahvaltı yaptı. Müge Denktaş, “Kadınlarını geride bırakan toplum geride kalmaya mahkumdur” dedi.

DP Lefke İlçe Başkanı Ekram Gazi Özuysal ve DP Lefke Kadın Örgütü Başkanı Funda Kaşer’in de katıldığı ve parti üyesi kadınların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda konuşan Müge Denktaş, tüm kadınların bu özel gününü kutladı.

DP Genel Seketeri Afet Özcafer de kadınların bu anlamlı günününde, çok güzel bir mekanda, çok özel insanlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Müge Denktaş, kahvaltıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü bir avuç emekçi kadının  daha iyi çalışma koşulları için başlattıkları kanlı direnişin yıl dönümüdür. Günümüzde  halen her 8 Mart’ta kadının uğradığı şiddet ve mağduriyetle anılması çok üzücüdür. Fiziksel güç üstünlüğü hala geçerlidir. Eşitlik, hukuk ve adaletin temel kavramları içinde yer alan ve sosyal devletler açısından vazgeçilmez bir ilke olmasına rağmen eşit işe eşit ücret daha yeni geçerli olmaya başlamıştır. Belirtmek isterim  ki Demokrat Parti  kurulduğu günden  beri kadına verdiği eşit değeri sadece sözde değil, fiiliyatta da uygulamış tek siyasi partidir. Bu ülkenin, ilk kadın parti genel sekreteri ve ilk kadın Maliye Bakanı Demokrat Parti’de görev almıştır. Kadın annedir, kardeştir, eştir, evlattır, kadın dünyadır. Kadınlarını geride bırakan toplum geride kalmaya mahkumdur. Bu bağlamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, daha aydınlık yarınlar dilerim.”

Kahvaltı sonrası tüm katılımcılara birer karanfil hediye edilirken, Müge Denktaş yoğun katılımın kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

2019/03/156488.gif
2019/03/4142058.gif

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”