Naim cinayetinde çember daralıyor

Naim cinayetinde çember daralıyor

Gökhan Naim cinayetinin katil zanlılarından olan ve önceki akşam Mağusa’da kıskıvrak yakalanan Bilal Ahmad dün mahkemeye çıkarıldı ve cinayeti aranmakta olan Tanveer Ahmad ve Azmad Ali Virk ile işlediğini itiraf etti.

17 Mart 2019 - 09:51

Gökhan Naim cinayetinin katil zanlılarından olan Bilal Ahmad dün mahkemede yargılandı. “Taammüden Adam Öldürme, Adam Öldürme, Silahlı Soygun, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Meskun mahalde ateş etme” suçlarından yargılanan zanlı Ahmad, 13 Mart’ta gerçekleşen Gesfi Döviz Bürosu sahibi olan Gökhan Nami cinayetini şu anda polis tarafından aranmakta olan Tanveer Ahmad ve Azmad Ali Virk ile işlediğini itiraf etti. Katil zanlısı Bilal Ahmad hakkında 2 gün tutukluluk emri verildi.

Mahkemede şahadet sunan Lefkoşa Adli Şubede görevli Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Zanlı Bilal Ahmad’ın 13 Mart tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “Taammüden Adam Öldürme, Adam Öldürme, Silahlı Soygun, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Meskûn mahalde ateş etme” suçlarında methaldar olduğunu anlattı. Zanlının Gazimağusa’da gerçekleştirilen operasyon ile yakalandığını ve gönüllü ifade vererek söz konusu suçu aranmakta olan zanlılar Tanveer Ahmad, Azmad Ali Virk, ile birlikte işlediklerini itiraf ettiğini ifade eden İneci, “Yürütülen soruşturma geniş kapsamlı devam ediyor. Aranan 2 şahıs var. Daha aranan emareler var ve zanlının vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerekir. İlk etapta tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep ederim” dedi.

Polis mahkemede şunları kaydetti: “Gökhan Naim cinayetini birlikte işlediklerini kabul ediyor ancak Naim'i Azmad Ali Virk'in tasarrufunda bulunan tabancadan çıkan kurşunların öldürdüğü yönünde bir tespit var. Operasyonun detayında; dün gece arkadaşının evinde zanlı Bilal Ahmad'ın olduğunu öğrenen Pakistan uyruklu bir kişi polise ihbarda bulundu.

İhbar eden şahsın cinayetin Pakistanlılar tarafından işlendiğinin tespit edildiği günden beri bakış ve konuşmalardan rahatsız olduğu için öğrenir öğrenmez tereddüt etmeden ihbarda bulunduğu öğrenildi. Maraş bölgesinde çorap fabrikası yakınlarında bir evde tespit edildi. Paralar kayıp. Zanlı Bilal Ahmad soygun ve cinayet suçunu diğer zanlılar ile birlikte işlediğini kabul ederken, polisin sorgusunda  ayrıca Gaziköy-Ercan arasında tespit edilen terkedilmiş kiralık aracı da zanlı Bilal Ahmad'ın kullandığı öğrenildi. Zanlı Bilal Ahmad'ın sıkı sorgulamaya rağmen Virk ve kardeşi Tanveer Ahmad'ın yerini söylemediği, Virk ve kardeşinin paralarla birlikte Kıbrıs'ın Güney'ine kaçtığını iddia ettiği öğrenildi.

2 zanlı hala aranıyor…

Öte yandan Gökhan Naim cinayeti zanlılarından Azmad Ali Virk ve Tanver Ahmad aranıyor. Polis, zanlıları görenlerin en yakın polis merkezine haber vermesini istedi. Gesfi döviz bürosu sahibi Gökhan Naim’in tabancayla vurularak öldürüldüğü cinayetin ardından polisin geniş çaplı soruşturması sürüyor.

Polisin cinayetle ilgili soruşturması kapsamında olayla bağlantısı görülen ve tutuklanan 30 yaşındaki Faiz Ul Hassan (E) da önceki gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmış ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alınmıştı. Gesfi döviz bürosunun sahibi olan 52 yaşındaki Gökhan Naim, geçen Çarşamba saat 18.00 sıralarında Lefkoşa Ortaköy’de Şht. Sami Küpeli Sokak’taki evine girerken vurularak ağır yaralanmış ve kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Naim’i vuran kişiler, içinde 112 bin Sterlin, 170 bin Euro ve 800 bin TL olduğu tespit edilen para çantasını alarak kaçmışlardı.

Polis, cinayet mahallinin 100 metre ilerisinde 9 mm çapında tabanca bulmuş; zanlıların kullandığı tespit edilen araç ise Yenikent bölgesinde terk edilmiş halde bulunmuştu. Cinayete kurban giden Gökhan Naim dün Lefkoşa’da toprağa verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş yazdı:
Denktaş yazdı: "Suçlamalar 'Birikim'e uğrayınca"
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel taciz iddiası
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel...