Naim cinayetini, lideri itiraf etti...

Naim cinayetini, lideri itiraf etti...

Naim cinayetini, lideri Zahid Masood olan organize çete işledi; 5 kişi hala aranıyor!

23 Mart 2019 - 11:56 - Güncelleme: 23 Mart 2019 - 13:02

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim cinayetinde sır perdesini aralandı. Cinayet ve soygun, organize suç çetesi tarafından tasarlandı. 4 kişinin tutuklandığı olayda polis dün ülkede söz konusu Pakistanlı çetenin reisi olarak bilinen Zahid Masood’un da arandığını duyurdu.

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim cinayeti ülke gündeminde yerini korumaya devam ederken, yılın cinayeti olan olayda sır perdesi aralandı.

Cinayet soruşturmasında polis ilk olarak Faiz Ul Hassan’a ardından Mağusa bölgesinde Bilal Ahmad’a ulaşırken tutuklu bulunan Bilal Ahmad ve Faiz Ul Hassan’ın itirafları üzerine Ali Okan Şengül ile Abubakar Faiz’de önceki gün tutuklandı. Şengül ve Faiz dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılarak haklarında 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

Polis, yürüttüğü soruşturmada Naim cinayeti ve soygun olayını organize eden şahıs olan Zahid Masood’ ismine ulaşırken, İmran Arshan’ın da suçla bağlantısı olduğu tespit edilerek dün 2 zanlının resimleri Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Basın Subaylığı tarafından yayınlandı.

Naim cinayetinde aranan şahıs olarak yayınlanan şahıslardan biri olan Zahid Masood’un ülkede yaşayan Pakistanlıların reisi olduğu ve geçmiş yıllarda birçok suça karıştığı öğrenildi.

ZANLILARIN MASOOD’A YARDIM ETTİĞİ TESPİT EDİLDİ

Gesfi Döviz Bürosu sahibi Gökhan Naim’in öldürülmesi ve tasarrufunda bulunan yüklü miktarda para dolu çantanın çalınması olayıyla ilgili olarak önceki gün tutuklanan Ali Okan Şengül ile Abubakar Faiz dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şubede görevli Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci mahkemede verdiği ifadesinde, soruşturma kapsamında tutuklanan Bilal Ahmad ve Faiz Ul Hassan’ın ifadelerinde olayda para dolu çantayı Mercedes marka araçla gelen ve aranan şahıs olan Zahid Masood’a verdiklerini itiraf ettiklerini belirtti. Yürütülen soruşturmada zanlı Ali Okan Şengül’ün HD 518 plakalı araçla zanlı Zahid Masood’u Ercan Havaalanı çemberinden aldığının belirlendiğini anlattı. İneci zanlı Abubakar Feyaz’ın ise Zahid Masood’un kullanımındaki cep telefonu ile sim kartı temin eden şahıs olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

İki zanlının da gönüllü ifade verdiğini belirten İneci, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlıların soruşturma maksatlı üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

TÜM OLAYI MASOOD’UN ORGANİZE ETTİĞİ TESPİT EDİLDİ

Silahlı soygun yaparken Naim’in öldürülmesi suçunu fiilen Azmad Ali Virk, Tanveer Ahmad ve Ali Hassan’ın işlediği tespit edilirken, polis aranan bu 3 kişinin yanı sıra dün Zahid Masood ve daha önce işlediği suçlar nedeni ile ülkeden ihraç edilen İmran Arshan’ın da arandığını yayınladı.

 Organize suç çetesi tarafından soyulup öldürülen Naim cinayetinde aranan kişi sayısı 5’e yükseldi.

Naim, Azmad Ali Virk’in tasarrufunda bulunan tabancadan çıkan kurşunlarla vücudunun çeşitli yerlerinden vurularak öldürülürken, soygun ve cinayet suçlarına fiilen katılan Azmad Ali Virk, Tanveer Ahmad ve Ali Hassan’ın yanı sıra soygun ve cinayetin tümünü daha önceden pek çok suça karışan Zahid Masood’un organize ettiği polis tarafından tespit edildi.

Cinayetin ardından Masood para dolu çantayı devralarak ortadan kayboldu.

Masood’u Ercan Havaalanı çemberinden aracı alan Ali Okan Şengül’ün ise taksi şoförü olduğu öğrenildi. Polis Şengül’ün suçla bağlantısını araştırıyor.

MASOOD’UN SUÇ DOSYASI KABARIK

Polis ekipleri Naim cinayeti kapsamında çoğu Pakistan uyruklu birçok kişiden soruşturma yürüttü.

Kamera kayıtları ve teknik takipler sonucu kısa süre içinde 4 kişiye ulaşırken suçluların yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a kolayca geçmeleri ise suçluların tespit edilmesinde en büyük sıkıntı. Pakistan uyruklu Zahid Masood’un ülkede suç dosyası oldukça kabarık. Masood’un geçmiş yıllarda Akıncılar’dan pirinç kaçakçılığı, silahlı ev basıp adam dövme gibi birçok adli suça karıştığı biliniyor. Masood’un Akıncılar üzerinden daha önce karıştığı kaçakçılık ve adli suçlar nedeni ile zanlıların Akıncılar’dan Güney Kıbrıs’a kaçmış olduğu ihtimalini güçlendiriyor. 

Zahid Masood’un aynı zamanda 30 Eylül 2017 tarihinde Girne’de meydana gelen bir suçta tutuklanan Tarık Mart için kefil olarak dinlenen ve mahkeme tarafından hakkında mal varlığı ile ilgili soruşturma emri verilen belediye çalışanı KKTC vatandaşı Sajid Masood’un kardeşi olduğu öğrenildi.

Naim cinayeti ile bağlantısı olduğu tespit edilen İmran Arshan’ın ise daha önce Zahid Masood ile karıştığı suçlar nedeni ile ülkeden ihraç edildiği biliniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakanlar Kurulu'nun 6 saatlik toplantısı tamamlandı
Bakanlar Kurulu'nun 6 saatlik toplantısı tamamlandı
Gazimağusa ve Girne'de 'Turizm Şöleni' düzenleniyor
Gazimağusa ve Girne'de 'Turizm Şöleni' düzenleniyor