Nami: "Enerji maliyetleri çok yüksek seviyede, yenilenebilir...

Nami: "Enerji maliyetleri çok yüksek seviyede, yenilenebilir kaynaklar çok az"

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, İstanbul'daki 10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nda "KKTC'de enerji maliyetleri çok yüksek seviyede. Yenilenebilir kaynaklar çok az" ifadelerini kulllandı.

11 Nisan 2019 - 14:32

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in davetlisi olarak katıldığı İstanbul'daki 10.Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na katılarak açılış konuşması yaptı.

Nami, “KKTC'de enerji maliyetleri çok yüksek seviyede. Elektrik üretiminin yaklaşık yüzde 80'i fuel oilden karşılanıyor. Yenilenebilir kaynaklar çok az. Ayrıca Doğu Akdeniz'deki enerji kaynakları barışın sembolü olsun” ifadelerini kullandı.

DÖNMEZ: “NE KADAR KAYNAĞA SAHİP OLDUĞUNUZ DEĞİL, BU KAYNAKLARI NASIL KULLANDIĞINIZ ÖNEMLİ”

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de konuşma yaparak, “Biz milletçe israfa karşı bir milletiz. Bilinçsiz enerji tüketime karşı çalışacağız. Enerjide kaynak zengini bir ülke değiliz. Daha az maliyetle daha verimli enerji kullanmak durumundayız. Ne kadar kaynağa sahip olduğunuz değil, bu kaynakları nasıl kullandığınız önemli” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyuşturucu tüccarı yakalandı
Uyuşturucu tüccarı yakalandı
Lefkoşa-Girne anayolunda büyük kaza! Biri ağır 4 yaralı var
Lefkoşa-Girne anayolunda büyük kaza! Biri ağır 4 yaralı var