Önümüzdeki aylarda 4-5 sondaj yapılacak

Önümüzdeki aylarda 4-5 sondaj yapılacak

Haravgi haberi “‘Delfini’nin Sonucunu Saklıyorlar” başlığıyla aktardı.

11 Ocak 2019 - 14:04

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Rum Yönetiminin Total ve İtalyan Eni şirketlerinin, Eni’nin ruhsat sahibi olduğu bütün parsellerde (2, 3 ve 9) işbirliği yapmasını murad ettiği açıklamasının hatırlatıldığı haberde, Total-Eni konsorsiyumunun bugün 6, 8 ve 11’inci parsellerde ruhsat sahibi olduğu kaydedildi. Habere göre Lakkotripis,  önümüzdeki aylarda 4-5 sondaj yapılacağını,  6’ncı parseldeki “Kalypso” hedefinde yapılacak teyit sondajı ve 3’üncü parseldeki araştırma sondajının da buna dahil olduğunu söyledi.

Lakkotripis’in önümüzdeki dönemde biri Abu Dabi’de diğeri Kahire’de olmak üzere iki bölgesel toplantıya katılacağı kaydedilen habere göre, Lakkotripis,  Abu Dabi’deki toplantıda Amerika Dışişleri Bakanlığı’nın enerji kaynaklarından sorumlu yetkilisi Francis Fannon ile görüşecek.

Cuma ve Cumartesi günleri, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili bir konferans için Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) olacak olan Lakkotripis, ardından da merkezi Güney Kıbrıs’ta olacak Üçlü İşbirliği Mekanizmaları Daimi Sekreterliği’ne de yardımcı nitelikte bir enerji örgütü kurulması hedefiyle bütün ülkelerin bölgesel işbirliği konusunun ele alınacağı bakanlar konferansı için Mısır’a gidecek. Bu yeni örgütün kurucu üyelerinin Güney Kıbrıs, Yunanistan, İsrail, İtalya, Mısır, Ürdün ve Filistin yönetimi olması öneriliyor.

Haravgi haberi “‘Delfini’nin Sonucunu Saklıyorlar” başlığıyla aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş yazdı:
Denktaş yazdı: "Suçlamalar 'Birikim'e uğrayınca"
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel taciz iddiası
FETO'nün ABD'deki sözleşmeli okulunda ikinci cinsel...