ÖSYM, ALES sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu!

ÖSYM, ALES sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu!

ÖSYM tarafından 5 Mayıs'ta gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın ardından sınav soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlanmıştı. ALES sınav soru ve cevaplarının yayımlanmasının ardından gözler yeniden ÖSYM'ye çevrildi. Peki ALES sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

12 Mayıs 2019 - 09:39

ALES sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ilk ALES sınavının ardından ÖSYM sınav soru kitapçıkları ve cevap anatarlarını resmi site üzerinden adayların erişimine sunmuştu. ALES sınav soru ve cevaplarının yayımlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ALES sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı adaylara duyuruldu.

ALES SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Akademik kariyer hedefleyen adayların merak içinde beklediği sonuçlar için ÖSYM tarihi duyurdu. Buna göre ALES sınav sonuçları 30 Mayıs tarihinde adaylara sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden duyurulacak.ÖSYM, bazı sınav sonuçlarını verilen sonuç açıklama tarihinden bir veya iki gün içerisinde de açıklayabiliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Av Tüfeğiyle intihar etti
Av Tüfeğiyle intihar etti
Girne'de denize düşen bir kişi kurtarılamadı
Girne'de denize düşen bir kişi kurtarılamadı