Serdar Denktaş: Bu hükümet para koparmaya çalışmıyor

Serdar Denktaş: Bu hükümet para koparmaya çalışmıyor

13 Mart 2019 - 13:09 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 20:08

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Günaydın Haber Kıbrıs programında Hüseyin Ekmekçi'nin konuğu oldu. Türkiye ile mali protokol henüz imzalanmadı diyen Denktaş "Bu hükümet para koparmaya çalışmıyor" yorumunu yaptı.

Serdar Denktaş'ın açıklamaları şöyle:

Kendi gelirimizin avans olarak kullanılmasını sağladık ocak şubat mart ayları gelirimizin en düşün olduğu aylardır. Bunlar 13. maaşları etkilemedi. Türkiye ile mali protokol imzalanmadığı için para akışı başlamadığına göre napacaktık, ödemeleri aksatıp, piyasayı zora sokup öyle mi devam etmeliydik yoksa gereğini yapıp ödemeleri yapmaya devam ettim.

28 milyonluk borç vardı. Elektrik Kurumu ve belediyelerin su alacakları Mart’a kaldı, onun harici 12 Milyon ödendi. Çalışmalar bitti sorular tamamlandı. Basına yansıyan protokol var fakat o protokol eksiktir. Biz protokolü tamamlayıp Türkiye’ye yolladık. Normalde çalışmalar Ocak’ta biter, Mart’ta da para akışı sağlanmaya başlanırdı, fakat 31 Mart’ta seçim var ve bundan dolayı uzuyor.

Kıbrıs’a olan para akışından kim sorumlu Cumhurbaşkanı Erdoğan, imzalayacak olan kendisi. O sebeple Cumhurbaşkanını beklemek zorundayız. Israrla muhalefetin vurguladığı siz para koparmayı beceremezsiniz. Bu hükümet para koparmaya çalışmaz.

Türkiye'deki sıkıntıların farkında olup kendi kaynakları ile götürebildiği kadar götürmeye çalışır. Bütçenin içerisine girmiş bir rakamdır ve gelecektir. Benim tahminim Mayıs ayında para akışı olmaya başlar ve bir takım sıkıntılar yaşansa da bunu vatandaşa yansıtmamaya çalışacağız. Zaten Nisan’da gelirlerimiz artar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ataoğlu: Türki devletlerdeki kardeşlerin gayeleri bizim de gayelerimizdir
Ataoğlu: Türki devletlerdeki kardeşlerin gayeleri bizim de...
Naim cinayetini, lideri itiraf etti...
Naim cinayetini, lideri itiraf etti...