'Turizm Şöleni' düzenleniyor

'Turizm Şöleni' düzenleniyor

Gazimağusa ve Girne’de ‘Turizm Şöleni’ düzenleniyor

25 Nisan 2019 - 15:57 - Güncelleme: 26 Nisan 2019 - 09:12

Turizm ve Çevre Bakanlığı, 15-22 Nisan 2019 “Turizm Haftası” münasebeti ile ülkemiz turizm sektörü, sanatçıları, esnafı, üniversiteleri ile birlikte geçtiğimiz hafta olumsuz hava koşulları nedeni ile düzenleyemediği şölenleri bu hafta sonu düzenliyor.

  Turizm sezonunun açılışı olarak kabul edilen bu haftada ülkedeki iç turizme dikkat çekmek ve ülke insanımıza turizm bilinci aşılamak amacıyla 27 Nisan Cumartesi günü Mağusa Namık Kemal Meydanın’da,  28 Nisan Pazar günü ise Girne Antik Liman’da düzenlenecek olan Turizm Şölenlerine tüm halkımız davetlidir.

Gazimağusadaki şölen Gazimağusa Belediyesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliğinde Girne’deki şölen ise Girne Amerikan Üniversitesi ile işbirliği içinde birçok paydaşın da katılımı ile yapılacak.

Şölenler saat 10.00’da ilk olarak kortej yürüyüşü ile başlayacak daha sonra  bando ekibi konserleri, Modern Dans Gösterileri, Halk Dansları Gösterileri, Müzik Dinletileri, İluzyon Gösterileri,Tiyaro, Sema Gösterileri ve Ülkemiz sanatcılarımızın  yer alacağı konserler sunulacaktır.   

Yerli esnaf, ülkemizin kültürünü yansıtan yiyecek içecek satışı  ve el işi güzelliklerinin  sergileneceği  ve satışının yapılacağı  40 civarında stant da şölenlerde yerini alacak.  

Şölenler süresince rehberler eşiliğinde tarihi yerelere turlar düzenlenerek, yapılacak olan çekilişlerle gün boyu hediyeler dağıtılacaktır.

Ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren otellerimiz de kurulacak olan stantlarda ücretsiz olarak ikramlar sunacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Denktaş, KTÖS ve KTOEÖS'nı ziyaret etti
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”
Ataoğlu: “40 yıl sonra müzeler açılmaya başladı”