Uyuşturucu testinden geçemedi

Uyuşturucu testinden geçemedi

Mağusa – Lefkoşa Anayolunda 2018 yılı Ekim ayı içerisinde trafik kazası yapan Erkin Çetinkaya’nın, uyuşturucu yüzünden kaza yaptığı ortaya çıktı

15 Mayıs 2019 - 10:00 - Güncelleme: 15 Mayıs 2019 - 13:19

Mağusa-Lefkoşa Anayolunda 2018 yılı Ekim ayı içerisinde trafik kazası yapan Erkin Çentinkaya’nın uyuşturucu yüzünden kaza yaptığı ortaya çıktı. Kaza sonrası uyuşturucu analizi için kan ve idrar örneği alınan Çetinkaya’nın kanında uyuşturucu madde tespit edildi. Zanlı Çetinkaya dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlandı.

Meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın, zanlı Erkin Çetinkaya’nın 16 Ekim 2018 tarihinde yönetiminde bulundurduğu EN 364 plakalı kamyon araç ile Mağusa-Lefkoşa Anayolunda yolun solundan yoldan çıkarak yaklaşık 40 metre tarla içerisinde ilerledikten sonra sol yan kısmı üzerine devrilerek durduğunu belirtti. Akabinde konu araç sürücüsü zanlı Çetinkaya’nın şüpheli hareketlerde bulunduğunu belirten Arkın, yapılan alkol kontrolünde kanında alkol tespit edilmemesi üzerine uyuşturucu analizi için zanlıdan kan ve idrar örneği alındığını açıkladı. Arkın, TC Adli Tıp Kurumundan zanlıya ait kan örneğinde yapılan analizde kanında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde bulunduğunun öğrenilmesi üzerine zanlının 13 Mayıs 2019 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Arkın, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Erkin Çetinkaya’nın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 2 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazimağusa'da Alkollü şahıslar restoranda kavga çıkardı
Gazimağusa'da Alkollü şahıslar restoranda kavga...
"BM Barış Gücü'nün adada kalması zaruri"