Kadına şiddeti İSTEMİYORUZ
Evin Akıl

Evin Akıl

Kadına şiddeti İSTEMİYORUZ

26 Şubat 2019 - 03:43

Biz daha küçükken ebeveynlerimiz ;  arkadaşlarımızla,abimizle, ablamızla kavga ettiğimiz zaman kavga etmeyin zarar vermeyin birbirinize diye nasihatta bulunurken son birkaç yıldır kadına şiddet,kadın cinayetleri o kadar fazlalaştı ki bu konuyu araştırmam gerektiğini düşündüm.
Özenti mi? Yoksa küçükken aileden görüpte büyüdüklerinde ebeveynlerini taklit etmesi mi? Bunun altında yatanın psikolojik bozukluk ve eğitimsizlik olduğu aşikar. Fakat ne yazık ki çoğu kadınlar yaşadığı şiddeti anlatamıyor bile çünkü çoğu ne okula gidiyor ne de çalışıyor ve bu kadınlarımızın fiziksel şiddet görme sıklığı yüzde 60. Buna rağmen eğitim düzeyi yüksek olan kadınların oranı da yüzde 40 civari ne yazık ki bir hayli yüksek...
    Her canlının yaradılış sebebi olduğu gibi biz kadınların hayatımızdaki önemi yadsınamaz zira kadınlar hayatın her alanında aktif bir şekilde yer alabilen gerekli destek verildiğinde veyahut önlerine çizgi çekilmediği sürece ülkemizin gelişmesinde aktif rol alabilecek ve hatta başarı kıstası yaptığımızda başarabilmek adına aile içerisindeki huzuru ve sükunu sağlayan kişidir kadınlar.Unutmayın ki!  Sizi doğurup,besleyip,büyüten bu zamanlarda olmanızı sağlayan kişide arkanızda dağ gibi duran annenizdir.
   Kendinden daha savunmasız birine kuvvet denemesi yapan kişi elbette ki gün gelecek hesap verecek.Ama ne yazık ki bir anlık cinnet anında yapılan hataların geri dönüşü olmuyor.Cinnet anı son bulduğunda inanıyorum ki ona pişmanlığını sorduğumuzda  Evet Pişmanım diyecektir. Ama ne demiş atalarımız 'Öfkeyle kalkan zarar ile oturur' bişey yapmadan önce durup bir dakika düşünelim lütfen ben ne yapıyorum diye.Eminim ki herkesin yararına olacak.
   Kör bir insana doğayı,renkleri anlatmak ne kadar zor ise doğruları anlamak istemeyen insanada doğruları anlatmak o kadar zordur...

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar