Yunan Dışişleri Bakanı Türkiye’ye gidiyor

Yunan Dışişleri Bakanı Türkiye’ye gidiyor

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Katrugalos’un 21 Mart’ta Türkiye’ye giderek Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla görüşeceği iddia edildi

11 Mart 2019 - 10:35

Fileleftheros gazetesi “İlk Deneme Antalya’da – Güvenlik Konusunda Karanlıkta Randevu” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından yer verdiği haberinde, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Katrugalos’un 21 Mart’ta Türkiye’ye gideceğini yazdı. Gazete, elde ettiği bilgilere dayandırarak verdiği haberinde, Katrugalos’un İsrail’de gerçekleştirilecek olan ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun da katılacağı Yunanistan-Güney Kıbrıs-İsrail üçlü zirvesinin ardından Türkiye’ye gideceğini öne sürdü.

Katrugalos’un Kudüs’teki zirvenin ardından 21 Mart’ta Antalya’ya gideceğini ve Çavuşoğlu’yla görüşeceğini iddia eden gazete, görüşmede Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara görüşmesinde gündemlerinde olan konuların ele alınmasının beklendiğini vurguladı. Gazete, Katrugalos-Çavuşoğlu görüşmesinde, Kıbrıs’taki garantiler konusunun da ele alınmasının beklendiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ataoğlu: Türki devletlerdeki kardeşlerin gayeleri bizim de gayelerimizdir
Ataoğlu: Türki devletlerdeki kardeşlerin gayeleri bizim de...
Naim cinayetini, lideri itiraf etti...
Naim cinayetini, lideri itiraf etti...